Jurre, Voorzitter van stichting Cuneradag

Jurre, Voorzitter van stichting Cuneradag

– Jurre Mallee (43) is voorzitter van ‘Stichting Cuneradag’. Hij nam in 2019 de voorzittershamer over van Ben Jacobs over. De geboren Noord-Hollander die sinds enige tijd woonachtig is in Wageningen, kwam door zijn bezigheden bij Zideris in Rhenen contact met Ben Jacobs. De inwoner van Rhenen vroeg hem of hij niet toe wilde treden tot de ‘Stichting Cuneradag’. ‘’Dat leek me wel wat. Als nieuwe voorzitter kreeg ik gelijk de verantwoording toebedeeld. De eerste ‘Cuneradag’ onder mijn supervisie was die van 2019. Die werd wat het buitengebeuren vanwege storm afgeblazen. De ‘Kunst en kitsch’ vond wel doorgang. Deze activiteit werd in het museum gehouden. Vervolgens kregen we te maken met Covid-19. Tot tweemaal toe geen ‘Cuneradag’. In 2019 is er in de kerk wel een avondprogramma met optredens geweest. Samen met Henk Jansen, verantwoordelijk voor het facilitaire, hadden we de plannen klaar liggen om in 2020 er een groot feest van te maken. Ging dus niet door. Dat jaar erop ook niet. Voor 2022 zie het er allemaal beter uit. We mogen weer. Op zaterdag 11 juni komt er dan eindelijk weer een ‘Cuneradag’. Daar gaan we dan ook een extra mooie dag van maken.’’
Jurre spreekt met respect over die mensen die al enkele jaren als vrijwilliger hun steentje bijdragen aan de ‘Cuneradag’. ‘’De vergrijzing slaat echter ook binnen onze stichting toe. Nogmaals, met respect. De mensen die die al enkele jaren betrokkenheid tonen zijn nog steeds goud waard, maar het zou fijn zijn als zich ook wat jonge mensen zich als vrijwilliger melden. Dus hierbij doe ik direct een oproep aan jongeren om zich aan te sluiten bij onze stichting. We kunnen best nog wat helpende handen gebruiken. Om zo de ‘Cuneradag’, toch een van de leukste feestdagen, die jaarlijks duizenden toeschouwers trekt, in stand te houden.’’
De feestelijke dag in het Rhenense centrum wordt geopend met de ‘Cuneramarkt. Die van 12.00 tot 17,.00 uur gehouden in de onderstad. Om precies te zijn op de Frederik van de Paltshof en de Torenstraat. Wie een kraam wil huren voor deze gezellige markt kan meer informatie vinden op www.cuneradag.nl Wie uit commercieel oogpunt een kraam wil huren betaalt een kraamprijs. Verenigingen kunnen een gratis kraam krijgen. Een ‘Cuneradag’ zonder muziek is ondenkbaar. Dat is er dit jaar ruimschoots. Zo speelt de ‘Drum- en Malletband Rhenen’ van 12.00 tot 13.00 uur naast de Hema op de Frederik van de Paltshof. Jurre Mallee vertelt verder: ‘’Op dezelfde plek is er van 11.00 tot 18.00 uur een open podium. Om 12.00 uur wordt er discomuziek gedraaid door Jurjen Koops. Daarna is het de beurt aan ‘Popkoor Future’. Alvorens met muzikaal programma verder te gaan wordt om 13.30 uur het officiële startsein van de ‘Cuneradag’ gegeven. Wat wordt gevolgd door een muzikaal optreden van ’Ramshackle’ en ‘Ruby’s Eyes’. En dat is nog niet alles wat er aan muziek wordt geboden.’’
De Rhenense carnavalsvereniging ‘Cúnehearen draagt op de Frederik van de Paltshof zorg voor de horeca. Meer muziek is er te horen in de bak van de Cunerakerk. Daar treedt van 12.00 tot 17.00 uur de ‘Zideris’- band op en na dit optreden bestijgt de in Rhenen ver daarbuiten bekende zanger Thomas Oudshoorn op. Deze zanger schitterde een aantal keren tijdens de Rijnweek. Op deze locatie wordt de horeca verzorgd door Henry van Breenen van basketbalvereniging ‘De Black Stars’.
Op het Koningshof wordt van 12.00 tot 17.00 uur een kinderplein ingericht. Met optredens van ‘Jet ponypret’ zorgt ‘Circus op de Utrechtse Heuvelrug’ voor vermaak. Daarnaast zijn er tal van doe-activiteiten voor kinderen tot 12 jaar. Er is levende have aan dieren. Beklimmen Cuneratoren
Ook de Cuneratoren kan worden beklommen en wel om de volgende tijden: 12.00-13.00-14.00-15.00 en 16.00 uur. De ‘Cuneradag’ wordt ’s avonds van 20.00 tot 22.30 uur afgesloten met muziek. Pieter de Vries draagt hier zorg voor de coördinatie. Er zijn optredens van ‘Crescendo’ en ‘Ons Genoegen’.
: , ‘ ’ , . (: ).
Kan een afbeelding zijn van 1 persoon, buitenshuis en steenmuur